Dětské ponožky z velbloudí vlny karamelové
Kód: 13707/EUR 13707/EUR2 13707/EUR3 13707/EUR4 Zvolte variantuDetailní popis produktu
Hřejivé ponožky z velbloudí vlny zahřejí i ty nejvíc zmrzlé nožičky
Složení: 72 % vlna z velblouda, 18 % viskóza z bambusu, 10 % spandex
Teplé dětské ponožky pro zmrzlé nožky jsou domácí ponožky určené na spaní nebo chvíle odpočinku. Ponožky jsou velmi teplé a opravdu zahřejí i ty největší zmrzlíky. Vlna velblouda hřeje víc než ovčí, má i lepší prodyšnost a odvod potu, ale je náchylnější na otěr. Proto velbloudí ponožky nejsou vhodné pro použití v botách, kde snadno dojde k jejich prodření.
Ponožky ale doporučujeme například na spaní v kočárku, namísto capáčků, na doma na studené podlahy nebo na spaní pro děti co mají opravdu zmrzlé nohy. Ppnožky jsou dostatečně široké a volné ve špičce. Horní lem je nestahující.
Údržba: Upozorňujeme, že velbloudí vlna je exkluzivní přírodní materiál a zaslouží si takové zacházení. Ponožky proto perte co nejméně a spíše nechávejte větrat. Vlna obsahuje velké množství lanolinu, který je činí špíně odolnými. Pokud ponožky musíte vyprat, vyperte je pouze v ruce, ve vlažné (spíše chladné) vodě, po vyprání jemně vymačkejte do ručníku, vytvarujte a dejte sušit volně rozložené. V žádném případě ponožky neperte v pračce, nesušte v sušičce ani na radiátoru.
Upozornění: Výrobek obsahuje vlnu z velblouda, což je velmi jemný materiál, náchylný na prodření. Ponožky nejsou určené na běžné chození v obuvi, jejich životnost pak může být podstatně zkrácena.
Doplňkové parametry
Kategorie: | NOVINKY |
---|---|
Materiál: | velbloudí vlna |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat hodnocení. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Jačí a velbloudí vlna - co dneska ještě nevymyslí....pokud vás to jen na chvilku napadlo tak vás rádi přesvědčíme o opaku. Jak i velbloud nejsou žádná moderní zvířata šlechtěná jen na vlnu. V krajinách, kde se dodnes využívají jsou nenahraditelná pro život místních obyvatel.
Bavíme se o místech jako poušť Gobi, kde se teploty v zimě klesají až k minus 35 stupňů a v létě se nezřídka vyšplhají ke 40 stupňům. Lidé i zvířata se musela drsným podmínkám přizpůsobit. Zvířata svou srstí a lidé jejich využíváním.
Tradiční kočovný způsob života mongolských pastevců zahrnuje putování se stádem podle aktuálních podmínek. Stádo hledá potravu a kočovní pastevci ho následují. Na jaře, kdy zvířata shazují zimní srst aby se připravili na nadcházející teplé období nastává jediný čas, kdy se vlna z jaka a velblouda sklízí. Zvířata se nestříhají, ale vyčesávají, čímž se zbavují pro ně již zbytečné srsti. Jde o šetrný způsob nejen pro zvířata, ale i pro vlnu, která díky tomu nemá ostré pichlavé konce a je daleko jemnější, než vlna stříhaná.
Jačí vlna a vlna velblouda má ještě lepší izolační vlastnosti, než ovčí vlna. To znamená, že při stejné tloušťce materiálu vlna jaka a velblouda víc "hřeje". zároveň je na omak velice jemná, vlákna jsou dlouhá a mají krásnou přírodní zemitou barvu, díky tomu se zpravidla nebarví a nechává se v přírodním stavu. Vlna jaka i velblouda obsahuje velké množství lanolinu, který napomáhá samočistícím schopnostem. Doporučujeme výrobky z jačí a velbloudí vlny prát co nejméně a spíše je větrat. Ani nové výrobky nemusíte prát, protože nejsou nijak nepuštěné nebo chemicky ošetřené.
Náš partner Steppenstrolch spolupracuje s dodavateli a výrobci přímo v Mongolsku. Díky tomu zná osobně celý výrobní řetězec. Chod zvířat, zpracování vlny i finální výroba se odehrává v Mongolsku v malých rodinných firmách. Odkud jsou ve velkém odeslány do Německa, odkud si je bereme už přímo my a nabízíme je našim zákazníkům.